آشنایی با روانشناسی صنعتی سازمانی

یکی از شاخه‌های جدید علم ، که مساله نیروی انسانی ودیگر جنبه‌های مربوط به دنیای کار را در کانون توجه خود داده، روان‌شناسی صنعتی و سازمانی است. موضوع این شاخه از دانش مطالعهٔ علمی رابطهٔ میان انسان و دنیای کار است. در واقع، کاربرد و بسط و گسترش اصول روانشناسی است به مسایلی که انسان در تجارت و صناعت با آنها دست به گریبان است. از آنجا که شاخه روانشناسی صنعتی و سازمانی یکی از شاخه‌های کاربردی و فعال رشته مهم روانشناسی است و همچنین کشور نیز در آستانه توسعه اقتصادی و صنعتی است لذا استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی صنعتی و سازمانی یکی از ضروریات دنیای تولید و کار است و بدون این گونه خدمات تولید با کیفیت در دنیای پر رقابت فعلی با مشکل روبروست. خدمات مشاوره‌ای با حل و فصل مشکلات کارکنان در ابعاد مختلف می‌تواند تخصص، انرژی و توان کارکنان را در اختیار اهداف و ماموریت سازمان قرار دهد.
آثار عملی خدمات مذکور در سازمان‌ها بسیار زیاد است که از آن جمله می‌توان:
بهبود رضایت کارکنان، پیشگیری از فرسودگی منابع انسانی، کمک به توسعه منابع انسانی، معنادار کردن سازمان غیر رسمی ، فراهم کردن بستر لازم برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک برای روان سازمان، بالابردن انگیزه کارکنان، تقویت فرهنگ استفاده از خدمات مشاوره‌ای، جلوگیری از پیری زودرس سازمان و هماهنگی بین خانه و کارخانه را نام برد که همگی این آثار صرف نظر از صرفه جویی در سرمایه‌گذاری جدید برای نیروی انسانی موجب تحقق رسالت توجه به کرامت انسانی در سازمان‌ها می‌شود و بهره‌وری و سلامت و شادابی را در کارکنان و سازمان تا حدود زیادی تضمین می‌کند.
روانشناسان صنعتی وسازمانی می‌توانند در زمینه‌هایی از قبیل:
کارمندیابی، گزینش، کارگماری و طبقه‌بندی کارکنان، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی، ارزشیابی شغل و عملکرد شغلی، کاهش سوانح و افزایش ایمنی، بهبود شرایط محیط کار، افزایش انگیزه و روحیه کار، افزایش دلبستگی، خشنودی شغلی و تعهد سازمانی، کاهش فشار روانی شغلی، بهبود ارتباطات، ایجاد تغییرات مناسب، مشاوره شغلی و حرفه‌ای، افزایش بهداشت روانی، روابط فرهنگی و هماهنگی میان انسان و ماشین نقش موثر و کارساز داشته باشند. به این شاخه از روان‌شناسی گاه روان‌شناسی کار و روان‌شناسی شغلی هم گفته می‌شود
معرفی مجموعه
این مجموعه در سال ۱۳۸۲ با همکاری اساتید برتر و متخصصین حوزه روانشناسی در ایران شکل گرفت، تا درآغاز قرن بیست و یک، با  توجه بیشتر به  نقش سرمایه نیروی انسانی در سازمان، از منظر “روانشناسی “به سازمان ها و شرکت های بزرگ تجاری این مرز و بوم خدمت رسانی کند . مقوله ای که امروز بیش از گذشته مورد توجه سازمان ها و مراکز بزرگ تجاری در کشورهای پیشرفته قرار گرفته  و مدیران آگاه را در برنامه ریــــزی های بلند مدت، به منظور توانمند سازی نیروی کار و افزایش بهره وری، به تلاش بیشتری واداشته است.
به لطف الهی، این مجموعه درطی یازده سال فعالیت خود در امر مشاوره، آموزش و پژوهش درحوزه روانشناسی ، به مدد همکاران متخصص خود، رهنمود های اثربخشی را به سازمان ها و شرکت های خصوصی ارائه نموده که محورهای مختلف آن در بخش فعالیت های مجموعه، به اختصار مورد اشاره قرارگرفته است .
خرسند خواهیم شد تا درصورت اعلـــــام نیاز سازمان ها و شـــــرکت ها، به صورت حضوری، تبیین گر ابعاد کاملأ تخصصی این فعالیت ها با ذکر مصادیق انجام شده آن باشیم

نظر نویسنده در باره: admin

پیام بگذارید

Your email address will not be published.